Başkentte mobilyacılar sitesinde korkutan yangın: 2 dükkan hasar gördü

Altındağ ilçesinde bir mobilya üretim sitesinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı. Yangın Ulubey Mahallesi Yağız Caddesi’nde bulunan bir mobilya imalathanesinde başladı.

Çatıda çıkan yangın kısa sürede büyüdü ve ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, yangının çevredeki diğer imalathanelere sıçramaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili konuşan Ali Mirza Gökçen, “Biz de kesin bir şey bilmiyoruz. İçeride çalışan kimse yoktu. Sobadan çıkıp çatıya sıçramış olabilir. Çatıdan da yan binaya sıçradı. Önce burayı söndürdüler. Burası kumaş dükkanı. İçeride sünger depolamışlardan dolayı yangın çıkmış olabilir. İkinci katında da süngerler var, pencereden gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

2 saatlik müdahalenin ardından alevler kontrol altına alındı ve yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışmalar başlatıldı.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir mobilya üretim sitesinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda kontrol altına alındı. Yangın Ulubey Mahallesi Yağız Caddesi’nde yer alan bir mobilya imalathanesinde meydana gelmiştir. Yangının kesin nedeni henüz bilinmese de, çatıda başlamış ve kısa sürede büyüyerek kontrol altına alınabilmesi için itfaiye ekiplerinin müdahalesi gerektirmiştir.

Yangın ihbarı alınması üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmiştir. Ekipler, yangının çevredeki diğer imalathanelere sıçramaması için geniş güvenlik önlemlerini almışlardır.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak, olayın yaşandığı bölgede bulunan bir vatandaş olan Ali Mirza Gökçen, “Biz de kesin bir şey bilmiyoruz. İçeride çalışan kimse yoktu. Sobadan çıkıp çatıya sıçramış olabilir. Çatıdan da yan binaya sıçramış olabilir. Önce burayı söndürdüler. Burası kumaş dükkanı. İçeride sünger depolamışlardan dolayı yangın çıkmış olabilir. İkinci katında da süngerler var ve pencereden görülebiliyorlar.” şeklinde konuşmuştur.

Yaklaşık 2 saatlik bir müdahalenin ardından, itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almışlardır. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için ise çalışmalar başlatılmıştır.

Haber

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*