GTO’dan Navlun talebi

Gaziantep Ticaret Odasında (GTO) 2024 yılının ilk Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Teymur, Meclis üyelerini ve Gaziantep halkını 7. kez düzenlenecek kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet etti.

Teymur, açılış konuşmasında şehrimize Gazilik unvanı verilişinin yıl dönümü olan 8 Şubat’ta 22 Nolu İnşaat Malzemecileri Meslek Komitesi öncülüğünde başlatılan “Canıyla tarih yazanların torunları kanıyla hayat kurtarıyor” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına dikkat çekti. Meclis üyelerini ve Gaziantep halkını bu yıl da destek olmaya davet eden Teymur, bu kampanyanın geleneksel bir etkinlik haline dönüştüğünü belirtti.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım ise toplantıda 2023 ekonomisini değerlendirdi ve 2024’e ilişkin öngörü ve beklentilerini paylaştı. Küresel ekonominin yavaşlayacağı ve zor bir yıl olacağına dikkat çeken Yıldırım, “Ekonomi yeni bir tedarik zinciri krizi riski ile karşı karşıya” diyerek ihracatçıya navlun desteği verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kızıldeniz’de yaşanan saldırıların uluslararası ticarette endişe oluşturduğunu ve maliyetleri artırdığını belirten Yıldırım, üretim maliyetlerinin yüksek olduğuna ve finansmana erişimin zorlu olduğuna dikkat çekerek ekonomideki rekabet gücünün zayıfladığını ifade etti.

Yıldırım, Türkiye’nin ekonomisini üretim ve ihracatla büyütmeye odaklandığına değinerek ihracatçılara navlun desteği verilmesi gerektiğini söyledi. “2024’te de üyemizin ve şehrimizin gür sesi olmaya devam edeceğiz” diyen Yıldırım, GTO’nun 2023 yılını 36 bin 850 aktif üyeyle kapattığını belirterek üyelerin faaliyet gösterdiği sektörlerin gelişimi için çalışmalar yapmaya ve üyelerin sorunlarının giderilmesi için çabalamaya devam edeceklerini vurguladı. Yıldırım, hükümet, bakanlıklar, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlarla iş birliği yaparak üyelerinin ve Gazi şehrinin gür sesi olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*