Hakem Kerem Baki, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için geniş listede

FIBA, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için seçilen 40 hakemden oluşan geniş bir liste yayınladı. 30 hakemin erkek ve kadın turnuvaları için seçilmesi planlanırken listede Türkiye’den Kerem Baki de yer aldı.

Listede çoğunlukla son zamanlarda gerçekleşen büyük organizasyonlarda deneyim sahibi olan hakemler yer alıyor. Bunların birçoğu FIBA Basketbol Dünya Kupası, FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Kupası veya Olimpiyat Oyunları gibi büyük etkinliklere katılmıştır.

Geniş listede şu hakemler yer almaktadır: Ahmed Al-Shuwaili (Irak), Julio Anaya (Panama), Kerem Baki, Andres Bartel (Uruguay), Johnny Batista (Porto Riko), Scott Beker (Avustralya), Omar Bermudez (Meksika), Amy Bonner (ABD), Alexander Boyer (Avustralya), Blanca Burns (ABD), Luis Miguel Castillo (İspanya), Ariadna Chueca (İspanya), Antonio Conde (İspanya), Amel Dahra (Fransa), Yann Davidson (Madagaskar), Sara Elsharnouby (Mısır), Juan Fernandez (Arjantin), Maj Forsberg (Danimarka), Daniel Garcia (Venezuela), Viola Gyorgyi (Norveç), Waseem Husainy (Kanada), Matthew Kallio (Kanada), Takaki Kato (Japonya), Martins Kozlovskis (Letonya), Boris Krejic (Slovenya), Wojciech Liszka (Polonya), Manuel Mazzoni (İtalya), Yevgeniy Mikheyev (Kazakistan), Arnold Moseya (Güney Afrika Cumhuriyeti), Wael Mostafa (Mısır), Rabah Noujaim (Lübnan), Kristian Paez (Ekvador), Carlos Peralta (Ekvador), Peter Praksch (Macaristan), Jenna Reneau (ABD), Yohan Rosso (Fransa), Gatis Salins (Letonya), Roberto Vazquez (Porto Riko), Martin Vulic (Hırvatistan), Ademir Zurapovic (Bosna Hersek).

Listede 29 farklı ülkeden hakem ve 8 kadın hakem bulunmaktadır. Bu, FIBA’nın Basketbolda Kadınlar girişimi kapsamında kadın hakemleri desteklemeye yönelik yatırımının bir sonucudur. Seçilen hakemler, Paris 2024 öncesi 14 haftalık bir hazırlık programına katılacak, bu program fiziksel antrenmanlar, zihinsel hazırlık ve takım çalışması antrenmanlarını içerecektir. Paris 2024 başlamadan önce, Belçika’da bir kamp düzenlenecektir.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecektir ve basketbol turnuvalarının grup aşaması Lille’de düzenlenecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*