Yağmur Ergün, Paletsiz Dinamik Apnea Türkiye rekoru kırdı

Serbest Dalış Havuzu/Kapalı Büyükler Türkiye Şampiyonası, 7-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Edirne’de gerçekleştirildi. Bu organizasyonda 29’u kadın, 57’si erkek ve 1 ferdi kadın olmak üzere toplam 87 sporcu, şampiyonluk için yarıştı. Büyükler yaş kategorisinde, 4 rekorun 3’ünü kadın sporcular kırdı ve en çok rekor, Albeka Olimpik Spor Kulübü’nden Yağmur Ergün tarafından kırıldı.

Ergün, dinamik mono paletle 220.29 metrelik derecesi ve dinamik paletsizde 141.5 metrelik derecesiyle, 2 yeni Türkiye rekoru kırdı. Ayrıca Serbest Dalış Havuz/Salon Türkiye Şampiyonası’nda, Derya Can’a ait olan 2013 yılı rekorunu da geride bırakarak, 220 metreye taşıdı ve yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Kendisine ait paletsiz dinamik branşındaki rekorunu da 10 metre taşıyarak, 141 metrelik bir derece elde ederek, yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Yağmur Ergün, tüm yarışma boyunca, iki rekor kırarak, 3 şampiyonluk ve 1 üçüncülük elde etti. Bu sonuçlarla, 2023 Kuveyt Dünya Serbest Dalış Havuz İç Mekan Dünya Şampiyonası’ndaki sıralamaya göre Magdalena Solich ve Livia Regonio’nun ardından üçüncü sırada yer almaktadır.

Sırbistan’da 4-10 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada, dünya sıralamasında birincilik için yarışacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*